Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Samotność bogów - streszczenie

jej udać się do króla Delfina i rozpocząć wspólną walkę przeciwko okupantowi. Dziewczyna postanowiła posłuchać głosów. Poprosiła Możnowładcę z Wokuler o pięciu zbrojnych, pancerz i konia dla Jona. Wspólnie wyruszyli do zamku króla Delfina.

Nagle Jon zauważył chłopca z rozległą blizną na piersi. Zaczął podejrzewać, że będzie chciał zabić dziewczynę.

W końcu dotarli do zamku. Dziewczyna zaczęła namawiać króla, by przystąpił do walki o niepodległość. Jon natomiast wyciągnął z woreczka, który miał ze sobą kwiat Lilii (symbol władzy królewskiej).

Wtem rozpoczęła się walka – powstańcy na czele dziewczyny ruszyli pod Orlin (Orlean). Udało im się pokonać najeźdźcę, jednak przerażona dziewczyna wiedziała, że jej koniec jest już blisko. Błagała więc Jona, by był z nią w chwili śmierci. Tej nocy Jon widział różne dziwnie wyglądające odcienie zieleni.

Okazało się, że walczącą dziewczyną była sama Joanna d’Arc. Jon pragnął ocalić chociaż pamięć po niej i w tym celu udał się do szamana. Ten polecił mu teraz zerwanie kwiatu niezapominajki rosnącego pod posągiem. Jon tak właśnie uczynił i z zerwanym kwiatem powrócił do średniowiecza. Dziewczyna była już jednak ułożona na stosie. W ostatniej chwili Jon dał jej niezapominajkę, za sprawą której bohaterka miał nie zginąć w ludzkiej pamięci.

Jon po raz kolejny wrócił do wioski. Czuł, jakby całe jego ciało pożerały płomienie. Niewiele jednak pamiętał z tego, co mu się ostatnio przytrafiło. Jego syn miał niebawem przyjść na świat. Podczas rozmowy z Gają i szamanem Jon dowiedział się o konflikcie między kapłanami. Ezra wierzył tylko w jednego boga, pozostali byli dla niego „bałwanami”. Isak natomiast szanował dawnych bogów i przyjaźnił się z szamanem. Z tego względu został posądzony o herezję. Jon nie lubił wprawdzie Ezry, ale ponieważ był