Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Samotność bogów - streszczenie

Jon zaczął się zastanawiać, kto był dawcą organu. Pamiętał chłopca jeszcze przed operacją – był radosnym dzieckiem i bardzo kochał swoją matkę. Okazało się, że nowe serce otrzymał od seryjnego mordercy. Świadomość tego bardzo go zmieniła. W późniejszych rozmowach z Jonem chłopiec opowiadał mu, że coraz częściej władała nim nienawiść – stał się zły i okrutny dla własnej matki. Wszystko go drażniło i budziło jego wstręt. Jon polecił mu wizytę u psychoterapeutki, chłopiec jednak nie chciał z nią rozmawiać i ugryzł ją w rękę.

Okazało się też, że dziewczyna, która przyglądała się operacji, była stażystką. Wspólnie z Jonem obserwowali, jak chłopiec opuszczał szpital. Po kilku dniach Jon czytając gazetę, natrafił na artykuł, który nim wstrząsnął – mówił on o chłopcu po niedawnym przeszczepie, który zabił własną matkę.

Jon powrócił do swojej wioski. Nie było go tu trzy miesiące. Ciąża Gai była już bardzo zaawansowana. Bohater miał świadomość, że musi się spieszyć, aby dokończyć swoją misję. Pewnego dnia zauważył, że na brzegu rzeki rozmawiają szaman i Isak. Postanowił opowiedzieć im o tym, co go spotkało i co zapamiętał ze swojej podróży. Wiedział, że musi znaleźć coś, co pomoże odmienić „lodowe serce” chłopca. Starcy doradzili mu, by zerwał ziele Serdecznika Niepospolitego, który rośnie w pobliżu posągu Światowida, a następnie dał je osobie, która zapomniała, co to znaczy kochać.

Jon pożegnał się więc z Gają i ponownie przybył do Światowida. Tym razem bóg przeniósł go do średniowiecznej Francji. Mężczyzna zamieszkał teraz na wsi Domremi. Pewnego dnia rozmawiał z wieśniaczką, która miał krótko ścięte włosy. Była córką Darka – miejscowego chłopa, który trudnił się uprawą. Okazało się, że pewnego razu usłyszała głosy trzech świętych – Katarzyny, Michała i Małgorzaty, którzy nakazali